Spojení roviny, lužních lesů a půlmaratonské vzdálenosti – to je druhý ročník Mizuno Labského půlmaratonu, který se koná 17. září v polabských lesích mezi Čelákovicemi a Lysou nad Labem, jen kousek severovýchodně od Prahy. Zázemí najdou běžci hned na kraji lesa na dostihovém závodišti u Lysé. Letos jako novinka, je proběhnutí přes dostihové závodiště hned po startu!

„Zázemí je krásné, závodníci zde najdou vše potřebné a je skvěle dostupné – jen pár minut z dálnice D10 nebo D11. Navíc místo má díky pobíhajícím koním pro běžce netradiční atmosféru, věříme, že se jim to bude líbit,“ dodává.

Mizuno Labský půlmaraton je také zařazen do partnerského vztahu k Hruboskalskému půlmaratonu, který má již několikaletou tradici. Oproti Hrubé Skále, která je výzvou pro běžce, kteří si libují v výbězích, terénu i sebězích, Labský půlmaraton je vhodný jako první půlmaraton pro naturelem závodníky. Terén má minimální převýšení, ne více než 25 metrů, závod se běží po rovných rychlých cestách.

„Pokud by si chtěl někdo z běžců zvolit svůj první půlmaraton, není ideálnějšího prostředí, není třeba běžet po rozpáleném asfaltu. Vybraná lokace navíc nabízí příjemný chlad a stín lužního lesa,“ říká Roman Skalský. A pokud by váhali nad účastí výkonnostní běžci, dají se na Labském půlmaratonu očekávat velice rychlé časy.

Kromě půlmaratonu nabídnou pořadatelé i kratší, dvanáctikilome­trovou trasu a závod dětí. Pořadatelé v podobě těchto půlmaratonů chtějí přilákat běžce na další výzvy. Jednou z těch, kteří ji přijali, je Vlaďka Vokurková: „Začala jsem běhat na mateřské s prvním synem a běh se pro mě stal každodenním únikem od práce, dětí, rodiny a domácích úkolů. Říká se, že je běhání návykové. Můj návyk mě posléze dostal až na závody Prague Park Race. Prostě jsem si chtěla zkusit závodní atmosféru a porovnat si výkony s ostatními. A když se desítky staly distancí, kterou si v pohodě užiju, logickou další volbou se stal půlmaraton.“

Pokud i vám přijde tato běžecká geneze nápadně podobná, mohl by být blížící se závod zajímavý i pro vás! Registrace najdete zde: http://labskypulmaraton.cz/info/registrace/

Kategorie: Nezařazené